2017
Chyba
  • JFolder: :files: Cesta není ke složce. Cesta: /www/hosting/pamatniksoapraha.cz/www/data/fotogalerie/vojna
  • JFolder: :files: Cesta není ke složce. Cesta: /www/hosting/pamatniksoapraha.cz/www/data/fotogalerie/vojna
Oznámení
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: data/fotogalerie/vojna
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: data/fotogalerie/vojna

2017

Fotografie z Bubnování pro Bubny

16. října proběhlo Bubnování pro Bubny - happening s vážným podtextem. Připravili jsme pro vás sérii fotografií, abyste se mohli ještě jednou vrátit na místo letošního Bubnování a připomenout si výročí prvního trasportu pržských židů do koncentračních táborů:

Nejprve několik fotografií z velmi povedeného víkendového představení VOJNA divadelního souboru BODY VOICE BAND:
{gallery}vojna{/gallery}
A pár snímků soch z GALERIE VRSTVY PAMĚTI instalovaných do největšího pražského brownfieldu:


Dále pár snímků z veřejné diskuse vysílané v přímém přenosu ČRo Plus pod názvem "Není pravda, že to nejhorší se už stalo", která zahájila program výročního dne na STANICI BUBNY:

A nakonec několik obrázků ilustrujících samotné BUBNOVÁNÍ PRO BUBNY 2017:

Foto: Bára Lockefeer a Karel Cudlín.

Na Hithitu jsme vybrali 100 %! Děkujeme.

Na portálu HitHit jsme na Bubnování pro Bubny vybrali 100 %. Ještě do dnešní půlnoci nám však můžete přidat. Všem přispěvatelům děkujeme, doufáme, že jste si Bubnování pro Bubny užili a že se vám odměny líbí. Pomohli jste nám uspořádat happening, který je opravdu slyšet. Ještě jednou děkujeme všem.

První ohlasy bubnování pro Bubny 2017

Pojmenování ulice sira Nicholase Wintona proběhlo za bohaté účasti příznivců Památníku ticha, čestných hostů, pamětníků válečných událostí na nádraží Bubny z Terezínské iniciativy a několika „Wintonových dětí" a dokonce Wintonových vnuků, tedy potomků zachráněných účastníků tzv. Kindetransportů.
Starosta městské části Praha vybubnoval odhalení živého uličníku (=nápis označující ulici) v doprovodu dětí původem se Sýrie, dnes z rodiny asylantů usazených v Praze.

Autorem snímků je Karel Cudlín.

Bubnování pro Bubny začíná již dnes!

Dne 16. října roku 1941 byl z Prahy vypraven první židovský transport. Město poprvé zažilo podivný průvod lidí proměněných v čísla, procházející ulicemi z místa registrace na nádraží Bubny. V dalších letech bylo takto vypraveno na 50 000 pražských židů do ghett a koncentračních táborů. Odcházeli za tichého přihlížení spoluobčanů. Provázelo je ticho mlčící většiny, které je stigmatem míst, kde se podivný rituál metropole odehrával. Nechceme nikoho soudit. Chceme nabídnout těm, kteří i dnes považují pasivní mlčení za součást událostí, jež se mohou opakovat, aby projevili svůj názor narušením ticha. Klidu pasivity, jež zůstává ve vzpomínkách jako pachuť na chvíle bezmoci. Hlučme, dokud to jde... hledejte s námi, jak připomínat události, které se nemá zapomínat jinak, než formální tichou pietou. 
A proto se dnes koná v Památníku ticha na Nádraží v Bubnech Bubnování pro Bubny.

Program

16:00 Stanice Bubny na vlnách ČRo Plus odvysílá veřejnou debatu z místa paměti nazvanou "Není pravda, že to nejhorší se už stalo". Přikládáme odkaz na internetové vysílání ČRo Plus, abyste si mohli veřejnou debatu přesně v 16:10 pustit.

17:00 Zahájení Bubnování pro Bubny.hithit bubny01
...letos spojené se Sletem bubeníků v dramaturgii Pavla Fajta. Vstup volný, domácí nástroje vítány. Pro zájemce o letošní jednorázové bubny s laděním Stanice Bubny je zřízen projekt na HITHITu, kde lze pořídit papírové tamburíny a také přispět na bubenický megaorchestr! Připomínáme, že jsme již vybrali 92 % z cílové částky 85 000Kč. Pomozte nám dotáhnout sbírku do konce. Děkujeme

18:30 Pojmenování ulice v neprostoru města
...Nicholas Winton je v posledních letech objeveným hrdinou spojeným s historií „kindertransportů", příběhy rodin zachráněných se uzavírají na nádraží Bubny – usilujeme o to, aby ulice, která jednou spojí osy města napříč místem paměti, nesla jméno toho, kdo zachránil na sedm set dětí před konečným řešením...

19:00 Vernisáž výstavy k vítěznému návrhu architektonické soutěže
...vernisáž výstavy vítězného projektu pro revitalizaci Nádraží Bubny pro místo paměti proběhne v The Chemistry Gallery, kde odhalíme studii podoby budoucího Památníku ticha. Nejlepší příležitost na prohlídku budete mít chvilku před koncertem Sletu bubeníků, výstava je instalována hned vedle sálu. Rozhodně ji nesmíte promeškat.

 

20:00Koncert Sletu Bubeníků v Praze
...sál Elektra paláce ORCO. Vstupenky možno zakoupit na TICKETPRO. Lístky lze zakoupit také na místě v předsálí a to od 19:00. Cena lístku na místě je 280 Kč.

Přečtěte si o dnešním pojmenování ulice v neprostoru města po Nicholasi Wintonovi.

Doprava a praktické rady

  • Památník ticha na Bubenském nádraží (Bubenská 177/ 8b) i sál paláce Orco (Bubneská 1) jsou výborně dostupné městskou hromadnou dopravou ze zastávky Vltavská a Strossmayerovo náměstí.
  • Parkování zajišťujeme pouze pro naše hosty.
  • Na Bubnování pro Bubny i na večerním koncertu Sletu bubeníků bude přítomné občerstvení.

mapa

Děkujeme, že nás podporujete a přijdete,
Váš Památník ticha.

VOJNA NA STANICI BUBNY

Sobotní představení bylo setkáním časů v pravém slova smyslu. D-35 se proměnilo v D-17 o století později. V nádražní hale se potkali veteráni Vojny podle E. F. Buriana na scéně s veterány příběhů šoa v hledišti. Meziválečná avantgarda nestárne. Dost možná, že se do různých časů nevrací pouze úspěšná předloha, ale různé doby jakoby si znovu a znovu nacházely její poselství...

{gallery}vojna{/gallery}