2016

2016

Ohlédnutí za podzimem 2016

16. října 2016 se uskutečnilo již druhé BUBNOVÁNÍ PRO BUBNY. Na rozdíl od prvního nepršelo. To se projevilo na dobré návštěvnosti. Bubenickému maxiorchestru udávala rytmus opět Tam-Tam Batucada.
Více o akcích spojených s bubnováním zde: http://www.bubny.org/cz/kulturni-programy/bubnovani-pro-bubny

20. září jsme uvedli v Letním kině NG na střeše Veletržního paláce dokumentární snímek Eugéniové.
Večerní promítání v teplotě posledního dne léta bylo skutečně jen pro otrlé. Následovala diskuse o dnešních tvářích eugeniky, které se zúčastnilo několik historiků a pedagogů, včetně moderátora skupiny The Tap Tap Vladimíra Angeloviče.

Děkujeme Národní galerii za možnost promítat na místě poznamenaném minulostí spojenou s válečnými transporty. Málokdo dnes ví, že přímý výhled ze střechy Veletržního paláce je pohledem na místo, odkud byl před pětasedmdesáti lety vypraven první transport pražských židů do ghetta v Lodži.

Film o zneužité modernitě v době, kdy se člověk rozhodl vzít dílo boží do svých rukou, navázal na významové poselství koncertu The Tap Tap. Vědecká disciplína založená na selekci ras a krásy podle přijaté státní ideologie je jedním ze základních témat budoucí expozice projektovaného Památníku ticha Bubny.

Snímek prezentovaný v těsném sousedství místa, odkud byly před 75 lety vypraveny první válečné židovské transporty,

je součástí cyklu kulturních akcí k BUBNOVÁNÍ PRO BUBNY.

 

Polemika s významem „Modernita v nás" je dokumentární animací realizovanou podle výtvarných návrhů významné současné výtvarnice Xénie Hoffmeisterové,literární komentář napsal známý český spisovatel žijící ve Francii Patrik Ouředník, kameramanem snímku je Miroslav Janek, režisérem Pavel Štingl.

Eugenika, pojem, který byl kdysi považován za revoluční objev lidstva. Po skončení druhé světové války zmizel ze slovníku vědeckého i laického. Její různé mentální podoby však přežívají. Jedna z kapitol budoucí stálé expozice bude řešit téma „zneužitá modernita". Eugenika byla vědeckým principem pro selekci lidí na dobré a špatné podle určitých norem své doby. Po druhé světové válce byla téměř zakázaným pojmem.

Více o filmu najdete na www.eugeniove.cz

The TAP TAP - Slabé kusy

14. září 2016

Nevšední kapela The Tap Tap se také přidala k letošnímu Bubnování pro Bubny. Na nádraží Praha-Bubny zahrála a zazpívala o všech krásách světa podle kritérií eugenicky „Slabých kusů".

Děkujeme!

 

 

 

 

 

 

EUGÉNIOVÉ na střeše Veletržního paláce

7. září 2016

Projekce animovaného dokumentu Eugéniové se uskuteční v úterý 20. září od 20 hodin na střeše Veletržního paláce

Film o zneužité modernitě v době, kdy se člověk rozhodl vzít dílo boží do svých rukou, navazuje na významové poselství koncertu The Tap Tap. Vědecká disciplína založená na selekci ras a krásy podle přijaté státní ideologie je jedním ze základních témat budoucí expozice projektovaného Památníku ticha Bubny

Snímek prezentovaný v těsném sousedství místa, odkud byly před 75 lety vypraveny první válečné židovské transporty, 

je součástí cyklu kulturních akcí k jpgBUBNOVÁNÍ PRO BUBNY.

 

Polemikou s významem „Modernita v nás" je dokumentární animací realizovanou podle výtvarných návrhů významné současné výtvarnice Xénie Hoffmeisterové,literární komentář napsal známý český spisovatel žijící ve Francii Patrik Ouředník, kameramanem snímku je Miroslav Janek, režie Pavel Štingl.

Eugenika, pojem, který byl kdysi považován za revoluční objev lidstva. Po skončení druhé světové války zmizel ze slovníku vědeckého i laického. Její různé mentální podoby však přežívají. Jedna z kapitol budoucí stálé expozice bude řešit téma „zneužitá modernita". Eugenika byla vědeckým principem pro selekci lidí na dobré a špatné podle určitých norem své doby. Po druhé světové válce byla téměř zakázaným pojmem.

Více na www.eugeniove.cz

Vstup hlavním vchodem do Veletržního paláce
(v případě špatného počasí zajištěna i suchá varianta)

BUBNOVÁNÍ PRO BUBNY 2016

1. 8. 2016

16. října 2016 si připomeneme 75. výročí prvního židovského transportu, který odjel z nádraží Praha-Bubny do Lodže.

I letos výročí připomeneme Bubnováním pro Bubny. Během podzimu uvedeme na nádraží Praha-Bubny několik doprovodných kulturních akcí a vzdělavácích projektů. Program ke stažení pdfzde. 

Více o programu i doprovodných vzdělávacích projektech naleznete v sekci Bubnování pro Bubny, kterou průběžně aktualizujeme. 

ROZBUBNOVÁNÍ A PAPÍROVÝ KONCERT

26. 6. 2016

Rozbubnování" jsme nazvali program nedělního odpoledne na nádraží Bubny.

V rámci bohaté nabídky hudebního festivalu United Islands of Prague jsme nabídli alternativní dílnu pro ty, kteří si chtěli přijít zabubnovat s věhlasnými bubeníky.

Jaroslav Kořán a Jan Činčera dokázali, že bubnovat lze na cokoli. Vytvořili papírovou symfonii přímo na peroně nádraží.

Miloš Vacík a Tam Tam Batucada za podpory desítek bubeníků na jednorázové nástroje vytvořili společně atmosféru pro prezentaci věci příštích... 

 

V odjezdové hale jsme poprvé uvedli náš podzimní pdfprogram, který vyvrcholí novým velkým bubnováním proti tichu pasivního přihlížení. 

 

MOC DĚKUJEME ÚČINKUJÍCÍM I BUBNUJÍCÍMU PUBLIKU!

foto: Karel Cudlín